Hambaraviseade

Kuidas valida tõhus ja kestev hambaraviseade?

Hambaraviseadme soetamine on investeering, mis peab arsti teenima aastakümneid.

Hambaraviseadme soetamine on investeering, mis peab arsti teenima aastakümneid. Seetõttu on oluline, et ostuotsus oleks põhjalikult läbimõeldud. Retent on hambaravitehnika müügi ning hooldusega tegelenud 30 aastat ja seetõttu tahame jagada tähtsamaid aspekte, mida peab hambaraviseadmesse investeerimisel arvestama.

Kasutusmugavus ja ravi spetsiifika

Vaatamata sellele, kas valikusse on jäänud A-deci või Stern Weberi hambaraviseade, tuleb esmalt valida lähtuvalt ravitöö spetsiifikast alt- või pealtvõetava instrumentidega töölaua vahel. Näiteks kirurgilise ravitöö tarvis komplekteeritakse seade vastavate otsikutega ja välise jahutusvedeliku doseerimise pumbaga. Soovi korral saab lisada ka täiendava operatsioonivalgusti.

Assistendi moodul

Assistendi töömooduli võib vastavalt ravi spetsiifikale komplekteerida lisaks imuotsikutele veel pustli, polümerisatsioonilambi ja intraoraalse kaameraga. Seadmetel on erinevaid assistendi mooduli kinnitamise võimalusi.

Valgustid

Täna pakuvad enamus hambaraviseadmete tootjaid LED patsiendi valgusteid. A-dec seadmetel on lisaks kolmele valge valguse intensiivsusele lisatud ka kollase valgusega režiim. Seda kasutatakse täidise paigaldamise ajal, sest see ei tekita kõvastumist.

Monitor

Hambaraviseadmele on võimalik lisada ka monitor, kuhu saab kuvada nii patsiendi raviplaani, röntgenülesvõtte kui ka meelelahutuslikke pilte ning videosid raviprotseduuri ajaks. Monitori kinnitamiseks on erinevad võimalused – lakke, seinale või integreeritud seadmesse.

Välisseadmed

Hambaraviseadme toimimiseks vajalikud välisseadmed on suruõhu kompressor ja imursüsteem. Kompressori tootlikkus valitakse lähtuvalt töökohtade arvust ja lisaseadmetest, nagu CAD/CAM süsteem või hambatehniku seadmed.
Süljeimu tagamiseks on tarvis imursüsteemi. Levinud on seadmesse ehitatud separaatoritega ja eraldi imumootoriga lahendused. Töökindlam ja ka kasutuskulude osas soodsam on ehitada süsteem märgimurite baasil. See tähendab, et vedeliku separeerimine ja amalgaami kogumine toimuvad tehnoruumis, seega kaob ravikabinetis separaatori hooldamise vajadus ja sellest tulenev saastumise oht. Tehnoruum rajatakse korralike heli isoleerivate seintega ning luuakse piisavad jahutus- ja ventilatsioonisüsteemid.

Hooldus

Hambaraviseadme töökindluse tagab ekspertide poolt teostatud hooldus. Lähtudes Terviseameti koostatud juhendist “Hambaravikabinetis kasutatavad meditsiiniseadmed” soovitame hoolduse teostada kord aastas. See kindlustab minimaalse töökatkestuste arvu ja garanteerib seadmesse tehtud investeeringu pika tootluse. Kvaliteetset hooldust saavad pakkuda ainult pikaajalise kogemuse ning hambaraviseadme tootja poolt koolitatud spetsialistid. Retent on A-deci ja Stern Weberi ametlik esindaja Eestis ning kogu meie hooldusega tegelev personal on läbinud tootja koolitused.

Küsimus on ju selles, kas A-dec või Stern Weber?

Viimastel aastatel on A-dec ja Stern Weber tooted olnud ühed enimmüüdud hambaraviseadmed Eestis. Mõlemad tootjad täiustavad ja lisavad pidevalt uusi innovaatilisi lahendusi, et hambaarstidel oleksid paremad ning kvaliteetsemad raviteenuse pakkumise võimalused. Hambaraviseadmete valik sarnaneb mõnevõrra autode valikule – on olemas väike-, kesk- ja luksusklassi sõidukid.

A-dec (link)

A-dec on USA tootja, kelle seadmed on valitud Dentaltown ajakirja poolt parimaks juba 20 aastat järjest ning oma kodumaal on võetud suuresti üle poole turuosast. Tehas garanteerib mistahes varuosa saadavuse vähemalt 15 aastat pärast mudeli tootmise lõpetamist. A-deci töökindlust tõestab see, et Eestis on töötamas mitmed 20 aasta vanused seadmed. A-dec seadmetel on erinevaid eeliseid: mugav, pehme ja hea ligipääsetavusega patsiendi tool ning suurepärane LED valgusti.
A-dec 300 – Kõik baasvajadused ravitöö teostamiseks
A-dec 400 – Optimaalne investeering mugavaks töötamiseks
A-dec 500 – Tipptegija varustusega mudel
Valisin A-deci seadme selle kasutamise lihtsuse ja töökindluse pärast. Tehniliste probleemide tõttu pole seade 20 aasta jooksul ühtegi päeva seisnud.  Retenti hooldusmeeskond on olnud kompetentne ja paindlik – tullakse kohale siis, kui arstile on kõige sobivam isegi, kui see on tööväline aeg.

Allan Alt, omanik, A&K Caritas

Stern Weber (link)

Varasemalt Šveitsi brändi Stern Weberi seadmeid toodetakse nüüd Itaalias. Stern Weber sobib kasutajale, kes soovib puutetundlike juhtpaneelide abil salvestada erinevaid tööparameetreid. Seadmesse on võimalik integreerida kirurgilise töö otsikud koos lisavarustuse ja retsiprokeeruva endootsikuga. Samuti on võimalik seade komplekteerida röntgenseadme ja sensori, intraoraalse kaamera ning puutetundliku meditsiinilise monitoriga.

  • 280TRC – Komplektatsioon nõudlikule kasutajale
  • 380TRC – Tippmudel koos patsiendi tooli lisafunktsioonidega
0
    0
    Tellimus
    Ostukorv on tühiTagasi e-poodi